PREDSTAVENIE knihy Ja a čarovný les

O čom je personalizovaná kniha Ja a čarovný les?

Kniha Ja a čarovný les je tvorená príbehom na mieru, kde je hlavným hrdinom dieťa, ktoré knihu dostane a číta. Na začiatku príbehu sa spolu so svojou rodinou dieťa chystá na chatu blízko lesa. Pomáha s balením, prípravami a po príchode na chatu aj s hľadaním dreva na oheň. Práve vtedy, na okraji lesa, dieťa zbadá malého zajačika, ktorý radostne skáče po tráve. Rozhodne sa, že si ho pozrie z bližšia, no zajko sa rozbehne do hustého lesa. A dieťa za ním.

Postupne sa dieťa dostáva stále hlbšie a hlbšie do lesa, až zistí, že nevie, ako sa dostať naspäť na chatu za svojou rodinou. Začne tak hľadať cestu, v čom chlapcovi/dievčaťu pomáhajú lesné zvieratká. Tie však nie sú len také obyčajné. Vedia totiž rozprávať, a sú to hovoriace zvieratká.

Pomocou nich sa dieťa učí, ako to v lese chodí, čo jednotlivé zvieratá jedia, kde žijú, ako im niektorí ľudia ubližujú a čo ich trápi. Keď je to v silách hlavného hrdinu viacerým zvieratkám pomáha a za odmenu sa aj taký ježko, kačky, medveď, jeleň, výr rozhodnú, že stratenému malému človiečiku pomôžu nájsť cestu späť k rodine.

Hlavný hrdina knihy sa teda bude volať podľa dieťaťa, pre ktoré knihu objednáme?

Keby len to. 😊 Hlavný hrdina sa nie len volá, ako dieťa, pre ktoré je kniha vyrobená, ale takisto sa v príbehu nachádza jeho rodina či kamaráti. To sú tie najdôležitejšie informácie, vďaka ktorým je príbeh ako z naozajstného života. Ak má vaše dieťa troch súrodencov, dve babky, krstného, krstnú, dvoch ujov, tri tety a dvanásť bratancov a sesterníc, aj oni môžu byť súčasťou knihy.

Okrem ľudí, je možné do knižného príbehu zakomponovať aj informácie, ako napr. obľúbené jedlo hlavného hrdinu, nápoj, ovocie, zeleninu, rozprávku, pesničku, farbu, číslo, sladkosť a mnoho iných. Celkovo viac ako 20 údajov, od výmyslu sveta. No a keby ste náhodou chceli do príbehu aj ďalšie veci zo života hlavného hrdinu, vieme s radosťou doplniť aj tie, stačí ich uviesť do poznámky v objednávke.

Obsahuje kniha aj obrázky, alebo len súvislý text?

Kniha sa skladá prevažne z textu, keďže cieľom našich personalizovaných kníh je viesť deti k čítaniu. Okrem príbehu na mieru sú v knihe aj rôzne farebné ilustrácie. Ktoré takisto prispôsobujeme vzhľadu dieťaťa. Ak má vaša dcéra hnedé vlasy, modré oči a má rada červenú farbu, tak tieto farby  vieme zakomponovať do obrázkov knihy, aby sa dievčatko na obrázku podobalo na to vaše. 😊

Dôležitou súčasťou knihy Ja a čarovný les sú okrem textu a obrázkov aj rôzne zaujímavé a vtipné úlohy, ktoré súvisia s príbehom.

Aký je význam týchto úloh a na čo sú zamerané?

Snažíme sa spájať zábavu so vzdelávaním, a práve to je dôvod, prečo príbeh dopĺňajú úlohy. Dieťa si oddýchne od čítania, zamysli sa nad tým, o čom číta, keďže úloha nadväzuje na dej a takisto sa zabaví. Či už ide o riešenie kvízu o zvieratkách, kreslenie, lúštenie rébusov, hľadanie rozdielov na obrázku a mnoho iných typov cvičení. Zamerané sú na rozvíjanie detskej predstavivosti, kreativity, logického myslenia, či pamäte.

Pre aké deti je kniha určená?

Kniha Ja a čarovný les je pripravená v dievčenskej aj chlapčenskej verzii. Takže si na svoje prídu ako malí šibali tak aj šibalky. Vhodný vek je od 3 – 9 rokov, vtedy, keď si dieťa už uvedomuje, že je príbeh o ňom, keď si ho spoločne s rodičmi číta a dovtedy, kým bude takýto rozprávkový príbeh pre deti zaujímavým. Navyše podľa veku vieme v knihe prispôsobiť aj náročnosť úloh.

Ak má vaše dieťa vhodný vek a navyše má rado zvieratá, prírodu, dobrodružstvo, rado skúma a učí sa nové veci, tak je kniha Ja a čarovný les ideálnou voľbou. Vďaka jedinečnému čítaniu o sebe kniha určite zaujme a dieťa ju bude čítať s radosťou. Veď už po otvorení knihy uvidí svoju fotku a vie, že táto kniha bude niečím originálna. 

Je možné pozrieť sa, ako vyzerá takto pripravená kniha?

Samozrejme. 😉 Súhlasíme, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť či prečítať si informácie. Práve preto je možné stiahnuť si ukážku knihy Ja a čarovný les zdarma na váš email.


Aký je postup objednania knihy a za koľko trvá dodanie?

Objednanie knihy vám nezaberie viac ako 8 minú vášho času. Všetky spomínané informácie o dieťati jednoducho vyplníte do formulára na našej stránke, pridáte fotky, venovanie a informáciu, kam máme hotovú knihu o veľkosti A4 a 67 strán poslať. Knihy doručujú spoľahliví kuriéri spoločnosti GLS a doma ju máte do 5 pracovných dní. 😊

Pre ďalšie informácií, fotky a jednotlivé stupne personalizácie kliknite na variant:

Dievčenská verziaChlapčenská verzia